SAINS TAHUN 5.
PENGARATAN BAHAN.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN. Menyatakan ciri objek yang berkarat . Mengitlak bahawa objek yang diperbuat daripada besi boleh berkarat . Mengeksperimen untuk menentukan faktor yang menyebabkan pengaratan ..
MICROSOFT TEAMS. so. eo oÉDb!o.
MICROSOFT OFFICE. A.BtCct " 8bCct apu AaBE AaBbC Citi p to.
MICROSOFT FORMS. KEDATANGAN SAINS (31/10/2021) - Questions PILIH NAMA KLIK DAN SUBMIT 1. NAMA preview Theme ASHRURRAZI Share Responses o KEDATANGAN SAINS FLC (31/10/2021) AIMAN ARIF BIN KHAIRULFAIZI 10363376 L 2 AISYAH ZULAIKHA BINTI ABDUL HALIM 10556246 P 3 DIVESHRAJ Aft RAMACHANDRAN 10363377 L 4 HANA HUMAIRAH MOHD FATRIS LUMUMBA 11498133 P 5 HAWS SYAFIQAH BINTI NUR AZLAN 10335636 P.
0:10 Objek yang diperbuat daripada boleh berkarat besi c plastik 2 daripada8 kayu kaca.
PENULISAN RPH. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) SAINS TAHUN 4 (KSSR) UBIEK IKANDUNGAN EMBELAJARAN JEKTIFP'P RITERIA I-THINK ENTAKSIRAN FLEKSI 1/9/2021 Sains Tatun 5 upy HAOIRAH RABu 1100-1200 24/38 Sains Baran 80 81 811 812 Pengaraton p n Bahan Mengernl objeu dan bet-karat dengan penwrhatian terpadap di perseuitaran berkarat dj dari besi Pergaraton objeu P&P. murid—murid auan (i) (iii) 2 3. 5 6 8. 10 12, MenyataUan contoh objeu don berkarat. (TP l) Merglaskan objeu berUarat dan tidau berkarat. (TP 2) Mergtlau objeu terUørat di don best. (TP 3) Me Memer+oti Meron•ol Merdefirisi TidaL• berkenøon Men i Mergaual dan bahan Sains an dan baton Sains / Ruang dan masa Buat hipotesis Membuat inferens Mentafsir data sperimen an Sains Me ndahkan aton g Sains Melaüar Murid merrertnti 2 keping garrtb'r pauu dan menyatd'an perbezoannya Murid berfikir mengap seperti itu bdeh Murid rrengetakui dan objeUtif pada hari tersebut Mund mengimbas kernbali daJam kehidupan seharian mere&a apdoh dan opuah berda yang tidau akan berkorat. Berdasarkan buku teas, murid it-u karat dan terdapat objeu berkarat dan tidaü berUarat_ Murid mempehjari bakow'a Objeu berüarat biasonya dari— pda besi. YOrid memEÉri contoh obje& berUarat dan Objeu tin berkarat dan mengehs&annya dalam peta pemikiran poL'd4 pada bt"u nota mereua_ Murid dipecahkan kepoda beberapa Lumpulan (Breakout PAIK—21 Setiap Lumpulan diberiLan masa 5 rninit untuu berbincang ciri—ciri Objeü berL•arat Setiap kumpulan Okan ditEriUan 5 minit untuk berbincong Objeu berkorat dam tidak beru7•at Kumpulan yang terpilih dikehendaki memberi&an jau'opan (Role- Ploy- main peramn)— PACK-21 Murid diberiUan latihan rnenggunauan utcrdwall. Murid dimnta untu& memil'h jaw-apan tepat dan has" aL•an dirilai Guru rnemberikan satu latihan on/iæ yang interaktif menggumkan live worksheet. Selesai menjawab murid boJeh menyemau berap marL•øh yang mereua peroJehi dan longsüon pemopaian mereua. Mar-kah ini dikira dan dicatot oleh guru sebagai PBD dan penilaian pencapaian objeUtif Fmbelajaran Guru memnta murid menyatakan apa yang telah pe10Jari pada Fori ini Guru rrembuot kesimpulan apa yang telah dipelajari podo hari iri dan kerja rumah "u Teus Gorr,mr -h, marker Mirat Batosa ureativiti g I nwasi DSKP uad peruatoan Berani mercubo J don te Moral/ Is I am s Bahasa Hasil Ler Buüu "Ota SistemOtU Muz'u Seni Visual TMU u. Sekitar Ahr Lisan Lembaran AL'tiviti Berfikir rasional PJtpu TW ,'RBT UBAT Sivd4 g patr•iotisrne Ganiar foto _ / _ Tong murid dapat merBuasai obje&tif pembe'ajaran _ orang rnw•id tida& dopat mengwsai pembeIaJaran dan teloh brnbngan susWan dan pmdihan pda Ativiti dihüa ke.
INDUKSI. 1. Murid memerhati 2 keping gambar paku dan menyatakan perbezaannya . Murid berfikir mengapa perkara seperti itu boleh berlaku . Murid mengetahui tajuk dan objektif P&P pada hari tersebut . 2. Murid mengimbas kembali dalam kehidupan seharian mereka apakah benda yang akan berkarat danapakah benda yang tidak akan berkarat ..
AKTIVITI PEMBELAJARAN. Berdasarkan buku teks ms 135-137, murid mengetahui bahawa apakah itu karat dan terdapat objekyang berkarat dan tidak berkarat . Murid mempelajari bahawa objek berkarat biasanya diperbuatdaripada besi . Murid memberi contoh objek berkarat dan objek tidak berkarat dan mengelaskannyadalam bentuk peta pemikiran pokok pada buku nota mereka ..
AKTIVITI BERKUMPULAN. Murid dipecahkan kepada beberapa kumpulan (Breakout Room) PAK-21. S etiap kumpulan akan diberikan masa 5 minit untuk berbincang ciri-ciri objek berkarat S etiap kumpulan akan diberikan masa 5 minit untuk berbincang objek lain berkarat dan tidak berkarat K umpulan yang terpilih dikehendaki memberikan jawapan (Role- Play- main peranan )- PAK-21.
AKTIVITI PENGUKUHAN (PENILAIAN INDIVIDU). Murid diberikan latihan menggunakan WORDWALL Murid diminta untuk memilih jawapan yang tepat dan hasil akan dinilai.
AKTIVITI PENGAYAAN. Guru memberikan satu latihan online yang interaktif menggunakan live worksheet. Selesai menjawab murid boleh menyemak berapa markah yang mereka perolehi dan kongsikan pencapaian mereka . 3. M arkah ini dikira dan dicatat oleh guru sebagai PBD dan penilaian pencapaian objektif pembelajaran ..
PENUTUP. Guru meminta murid menyatakan apa yang telah mereka pelajari pada hari ini Guru membuat kesimpulan apa yang telah dipelajari pada hari ini . G uru memberikan latihan di rumah kepada murid sebagai latihan pengukuhan ..